fbpx

Дотягувачі та дверні останови

Дотягувачі та дверні останови.

Дверний дотягувач (англ. Door closer) – механічний пристрій, призначений для автоматичного закривання відкритих дверей. Окрім основного призначення дотягувачі додатково захищають двері. Двері на які встановлено дотягувач мають значно більший строк експлуатації. Застосування доводчика в значній мірі зменшує знос дверних навісів та іншої дверної фурнітури. Саме тому дотягувачі рекомендовано встановлювати на вхідні двері в офіси, магазини та двері громадських приміщень з високою прохідністю. Також дотягувачі обов’язково встановлюються на протипожежні та евакуаційні двері, чи двері що обладнані системою контролю доступу.

За способом монтажу дотягувачі поділяються:
– Накладні дотягувачі. Такі доводчики монтуються на полотно дверей чи дверну коробку. Через простий монтаж це найбільш розповсюджений тип дотягувачів.

накладний дотягувач Ryobi
– Врізні дотягувачі. Врізані доводчики врізаються в полотно дверей та дверну коробку та не псують дизайну дверей.

врізний дотягувач Ryobi
– Підлогові дотягувачі. Підлогові доводчики монтують в підлогу в основному на суцільноскляні двері.

підлоговий дотягувач Ryobi
– Торцеві дотягувачі. Такі доводчики монтуються в торець дверного полотна на стороні завісив, та застосовуються лише там, де неможливо встановити дотягувачі інших типів – наприклад на арочних дверях.

Для коректної роботи дверей, дотягувачі повинні бути обладнанні різними регулюваннями:
– Основна швидкість зачинення дверей. (регулювання швидкості зачинення дверей)
– Кінцева швидкість зачинення дверей. (регулювання швидкості на останніх 100 зачинення дверей. Потрібна для уповільнення дверей перед закриттям, для зменшення шуму від заскочки замка та закриття дверей)
– Тормоз відкриття (Back Check, BC). Це регулювання швидкості відкриття дверей в діапазоні від 750 до 1800. Це регулювання потрібно для уповільнення відкритих дверей.
– Тормоз закриття. Регулювання швидкості зачинення дверей в діапазоні від 1100 до 700. Це регулювання дотягувача потрібно для уповільнення закриття дверей в місцях з підвищеною прохідністю.
– Регулювання сили закриття дверей. Це регулювання доводчика дозволяє якісно настроїти роботу дверей різної ваги: двері будуть гарантовано зачинені, а сила з якою потрібно відчинити двері буде помірною.

кут відкривання дотягувачамеханізм регулювання швидкостей дотягувача

Рекомендації DOCTOR LOCKS щодо вибору дотягувачів:
– Якість та довговічність роботи дверного доводчика залежить від правильно вибраного класу доводчика. Якщо встановити дотягувач, що призначено на легкі двері (2-3 клас), на важкі вхідні двері – дотягувач буде повільно працювати, може не до кінця закривати двері, та швидко вийде з ладу. Якщо ж встановити дотягувач що призначено на важкі двері (4-7 клас), на легкі міжкімнатні двері – відкривати такі двері буде дуже важко. Якщо є сумніви щодо ваги дверей та відповідності дотягувача – найкраще рішення купити дотягувач з регулюванням класу доводчика, тобто з регулюванням сили закриття дверей.
– 90% всіх випадків поломки доводчиків – це неправильний монтаж. Ось чому встановлювати дверні дотягувачі потрібно спеціалістам та за монтажними шаблонами.
– Дотягувачі на вуличні двері обов’язково повинні бути розраховані на роботу при мінусових температурах.
– Практичною та корисною функцією є фіксація дверей у відкритому положенні (HOLD OPEN). Ця опція як правило реалізується в тязі доводчика, а в деяких моделях кут відкритого положення дверей має регулювання.

механізм дотягувача

Збереження підлоги, поверхні стін, дверної фурнітури або меблів які знаходяться у безпосередній близькості до дверного отвору можуть гарантувати встановлення дверних остановів ( стопорів або фіксаторів) які виконують як практичні так і естетичні функції. Моделі відрізняються за способом монтажу, за силою утримання дверей ( тобто залежно від маси дверей), місця кріплення ( підлога, стіна) та дизайну.

Для отримання кваліфікованої консультації щодо вибору дотягувача, чи оформлення замовлення на монтаж нових чи заміну зламаних доводчиків , звертайтесь за телефонами:
+38 (099) 101-0708, +38 (063) 601-0708, +38 (067) 801-0708,
або відвідайте наш фірмовий салон за адресом м. Київ, ж.м. Оболонь, проспект Героїв Сталінграда 2ГК2.